Sztuka doskonalenia fizjoterapii

Rozwijaj swoje umiejętności fizjoterapeutyczne!

Nasz cel

Misją Akademii Fizjoterapii Ortopedycznej Rehaintegro (AFORI) jest kształcenie podyplomowe fizjoterapeutów chcących specjalizować się w leczeniu pacjentów z tzw. problemami neuro-ortopedycznymi czyli od pacjentów po urazach czy operacjach po pacjentów z dolegliwościami bólowymi.

Jesteśmy jedyną akademią, która łączy kompleksowe podejście w terapii pacjentów bazujące na wykorzystaniu mechanoterapii i umiejętności stopniowego obciążania tkanek, terapii manualnej, nowoczesnej fizykoterapii i fizjoterapii inwazyjnej. Duży nacisk kładziemy na diagnostykę i wnioskowanie kliniczne oraz diagnostykę obrazową ze szczególnym wykorzystaniem ultrasonografii.

Program został przygotowany w modelu EBP – najlepszych dostępnych dowodów naukowych oraz doświadczeń klinicznych instruktorów.

Program nauczania

Co nas wyróżnia?

Program nauczania dopasowany jest do gradacji trudności w zdobywaniu kolejnych umiejętności. Ponadto duży nacisk położyliśmy na optymalizację materiału dydaktycznego żeby nie był sztucznie rozdmuchany. Absolwenci wielu długotrwałych szkoleń zarówno z terapii manualnej jak i osteopatii wiedzą, że nie wszystko w czasie ich kształcenia było niezbędne. My chcemy tego uniknąć dlatego zaplanowaliśmy minimum niezbędnych technik z zakresu terapii manualnej w połączeniu z wiedzą na temat optymalnego obciążenia tkanek żeby skutecznie pracować z pacjentem ale co najważniejsze znać ograniczenia technik biernych.

Na pierwszym roku skupimy się na diagnostyce, terapii manualnej kręgosłupa i stawów w górnym kwadrancie. W czasie każdego zjazdu duży nacisk będzie na proces wnioskowania klinicznego, anatomii palpacyjnej i umiejętności optymalnego planowania terapii z wykorzystaniem ruchu i terapii biernych. 

Na drugim roku rozszerzymy naszą wiedzę o umiejętność badania i leczenia układu nerwowego, rozumieniu fizjologii bólu jak i komunikacji z pacjentem oraz dokończymy stawy obwodowe. Jako podsumowanie w kształceniu w terapii manualnej zajmiemy się manipulacjami stawowymi. 2gi rok zakończy się szkoleniem z Nowoczesnej Kinezyterapii. 

Dopiero na trzecim roku przewidujemy wprowadzenie badania z wykorzystaniem ultrasonografii jak i technik fizjoterapii inwazyjnej m.in. suche igłowanie, przezskórna elektroliza i stymulacja nerwów. Każdy rok nauki kończy się bezpłatnym egzaminem. W trakcie nauki uczestnik nabędzie wszystkie niezbędne umiejętności w celu efektywnego diagnozowania i terapii pacjentów neuro-ortopedycznych .

W trakcie trwania nauki uczestnicy odbędą między innymi kurs kliniczny gdzie będzie będą musieli wykazać umiejętnością wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie kształcenia podczas superwizji z pacjentem pod opieką instruktora. 

Cały program zakończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Opłaty

Opłata rekrutacyjna 400 PLN.

Egzamin na koniec każdego roku – bezpłatny.

Każdy z uczestników otrzymuje dostęp do webinarów o układzie mięśniowo-szkieletowym o wartości 5000 PLN . Ponad 50h nagrań.

Dołącz do nas!